Czym jest reponsywność strony internetowej?

jest-img-833.jpg

Responsywność strony internetowej jest inaczej jej nastawianiem się do niestandardowych rozdzielczości i rozmiarów ekranów.

W dobie powszechnie stosowanych urządzeń mobilnych, które są użytkownikom sieci jako urządzenia do surfowania, responsywność strony internetowej jest tak jej ważną cechą. Co ważne algorytmy wyszukiwarki

Google sprawiają, że witryny, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych są wyżej pozycjonowane. Google stworzyło nawet specjalne narzędzie, które pozwala na przetestowanie responsywności witryny. Jeszcze kilka lat temu ostatnie były tak zwane mobilne wersje stron. Obecnie to witryny responsywne są najbardziej popularną i co ważne uniwersalną formą stron internetowych skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych.


Zapoznaj się z innymi artykułami: https://wle.pisz.pl/co-to-drukarka-fiskalna


Tego typu witryny internetowe zawsze obsługuje się równie wygodnie. Bez powodu na to, czy użytkownik strony internetowej korzysta z telefonu komórkowego, tableta, czy te innego urządzenia. Wersje mobilne nie były aż tak powszechne jak strony responsywne.

Dodaj komentarz